Friday, February 10, 2017

Lasteaialaste möirgav lõvi

Lasteaialaste möirgav lõvi 
10. veebruar 2017

Kuna Villemil ja Raimondil oli viimasel korral arusaamatusi arvutihiire ja ka meeskonnatöö jagamisel, said mõlemad seekord uued paarilised. Vaatame kuidas elu nüüd edasi kulgeb. 

Lamava ja möirgava lõvi ehitamine ei olegi nii lihtne kui pealtnäha paistab. 


Teine tund 17. veebruar 2017

Alguses hakkasime hooga ehitama. Kõige väiksemad said kõige enne valmis. Teistel oli ka valmis, aga juba esimese näidisprogrammi käivitamisel selgus, et kuskil on viga. Siis pidi õpetust tagasi kerima niikaua kuni vea koha üles leidsime. Ühed polnud lugenud täpselt, mitmene klots (6-ne või 8-ne) ja teistel oli esimesed ja tagumised käpad vahetuses. See tegi lastel meele kurvaks. Ja tuli natuke isegi porinat, et kaaslane on süüdi. Nii need asjad meeskonnatöös ikka ei käi. Koos tegime vea, koos ka probleemid lahendame.

Aga siis avastasid Raimond ja Laura häälte salvestamise nupu. Ja siis oli kõigil nalja palju. Lahe oli ise hääli teha ja siis uuesti üle kuulata. Lärm läks päris suureks. Proovime siin parandada, mis veel annab. Aga lõpuks tuli ikka jalad ja pea otsast võtta ja uuesti ühendada. Viga ei olnudki väga suur. Vahel tuleb viga ka sellest, et lapsed ei vajuta klotse korralikult kinni ja siis esimest korda mootorit tööle pannes lagunebki robot laiali. 


Tunni lõpuks saime siiski kõik robotid valmis, nii et järgmisel nädalal hakkame programme katsetama. Ja salvestame lõvile siis mõne asjaliku repliigi ka! ;)


Kolmas tund 02.03.2017

Tuleb välja, et see lõvi ongi kõige raskem ülesanne nendest, mis me siiani oleme teinud. 
Näidisprogrammist me kaugemale ei jõudnud. Ma arvan, et probleem minus - ei suutnud lastele selgeks teha, et lõvi tõuseb käppadele ühtepidi liikuva mootoriga, möirgab ja laskub tagasi maha teistpidi liikuva mootoriga. Tekkis olukord, kus lõvi tõusis käppadele liiga kaua, aga kuna tal käpad ringi ära teha ei saanud, läks ta lihtsalt katki. Siis me jälle parandasime. Ja jälle otsast peale. Arusaadav, et lastel läks isu ära. Lisaks tahtsin, et lapsed salvestaks lõvile ühe repliigi, mida ta võiks öelda. No umbes nii, et kui lõvid oskaks rääkida, mida nad möirgaks. Aga jälle oli lõbusam teha igasugu muid hääli. Nii, et ka see kukkus läbi. Lärm läks suureks ja läksime ära sööma. Lastel oli lõbus, aga mina olin õnnetu. ;(

No comments:

Post a Comment